fb

Chlapci zachránili život mužovi, pod ktorým sa prelomil ľad

Kategória:

„Minulú zimu sme sa s dvomi kamarátmi šmýkali na ľade pri Váhu. Bol podvečer a pomaly sa stmievalo.

Zrazu sme v diaľke videli niekoho ležať na zamrznutom Váhu. Hrali sme sa ďalej a stále tam niekto ležal. Kamaráti navrhli, aby sme sa tam šli pozrieť. Bolo už prítmie a dotyčný tam ležal pod mostom, tak sme si svietili svetlami od bicyklov.

Prišli sme bližšie a vidíme, že tam leží pravdepodobne nejaký bezdomovec. Vykrikoval niečo, ale nebolo mu rozumieť. Okolo neho bola obrovská puklina, akoby tam skočil z mosta. Išli sme bližšie a chceli sme ho skúsiť zachrániť sami.

Nakoniec sme dospeli k názoru, že by sme sa aj my mohli prepadnúť. Nemali sme pri sebe mobil a tak sme čo najrýchlejšie bežali asi 200 metrov na najbližšiu zástavku autobusov.

Stála tam jedna pani, ktorej som sa opýtal, či nemá telefón. Mala ho v ruksaku, ale už jej išiel autobus. Keď som jej povedal, o čo ide, podala mi telefón. Kamaráti stopli vodiča autobusu a ja som volal 112. Poďakovali sme pani a bežali sme na most.

Záchranný tím sme videli ako šiel pod most, ale nie tam, kam bolo treba.“ Asi ma zle pochopili“, hneval som sa na seba. Nakoniec prišli k nám a zachránili ho. Podarilo sa im to, ale bol veľmi podchladený.

Záchranári nám povedali, že keby nebolo nás, zahynul by. Poďakovali sa a so spustenými sirénami odišli.“

List napísal a skutok vykonal Adam Kalivoda, v šk. roku 2012 / 2013 žiak tercie, Gymnázium Školská 234/8, Považská Bystrica, skutok vykonali Erik Vrabec, v šk. roku 2012/2013 žiak 6.triedy ZŠ Školská 235/10, Považská Bystrica a Filip Kalivoda, v šk. roku 2012/2013 žiak 5.triedy, ZŠ SNP 1484, Považská Bystrica