fb

Deti urobili zbierku na inzulínovú pumpu pre spolužiačku

Kategória:

„Naša spolužiačka bola obyčajné dievča. Všetko sa však zmenilo, keď sme po prázdninách nastúpili do 4.triedy.

Keď sme sa dozvedeli, že má cukrovku prvého stupňa, boli sme v nepríjemnom šoku. Od toho dňa sme jej pomáhali a všetko spolu s ňou prežívali. Každý deň sme čakali a zvedavo sledovali kedy si bude merať cukor, kedy jej prídu rodičia pichnúť inzulín. Vtedy sme sa všetci zišli okolo jej lavice a dúfali, že sa na jej prístroji objaví dobré číslo.

Niekedy nám bolo smutno aj preto, že sa nemohla zúčastniť výletu a iných zaujímavých akcií. A tak sme jej o nich len rozprávali.

Existuje však pumpa pre diabetikov, ale tá je pomerne drahá. Preto sme sa rozhodli, že urobíme v škole zbierku pre našu spolužiačku, aby jej mohli nastaviť pumpu a tým aspoň trochu uľahčili jej každodenný boj s cukrovkou. Tá sa aj podarila.

Vyzbierala sa celkom slušná suma a chýbajúcu čiastku doplnil štedrý sponzor. Vďaka. To nás teší, ale my jej chceme aj naďalej pomáhať. Budeme jej držať palce, aby bola silnejšia ako táto choroba.“

List napísala Barbora Bušniaková, v šk. roku 2012/2013 žiačka 4. triedy, skutok vykonal kolektív detí, v školskom roku 2012/2013 žiaci 4.triedy, ZŠ Školská 14, Levice