fb

Evka a Nika zachránili žaby

Kategória:

„ Volám sa Eva a som žiačka 5.triedy. Skoro každý o mne vie, že milujem žaby, lenže časom sa to zmenilo a teraz sa žiab hrozne bojím. Pripisujem to tomu faktu, že pred naším domom je ich najviac z celej dediny, ale nie živé – všetky sú zrazené! Veľmi sa mi to hnusí a preto mám k žabám taký zlý vzťah.

Tento príbeh sa stal u nás v parku. Jeden zlý chlapec, ktorý sa žiab nebojí tak ako ja, si vymyslel veľmi nepeknú hru na krátenie si dlhých chvíľ. Vykopal hlbokú jamu, mne sa zdala aspoň meter široká aj hlboká a celú ju zaplnil žabami, ktoré zlomyseľne pre tento zámer nachytal.

Spolu s mojou kamarátkou mi ich bolo veľmi ľúto, preto sme sa rozhodli, že ich vyslobodíme. Museli sme prekonať svoj strach a odpor k tým stvoreniam a niečo vymyslieť. Schovali sme sa za najbližší krík a zvolili metódu pozorovania. Dlho sme čakali, kým odíde preč. Bola to snáď večnosť, čo odišiel, ale predsa len sa vytratil a my sme sa odhodlali zakročiť.

Keď som uvidela v jame tie ropuchy, veľmi sa mi to hnusilo, ale keď som si pomyslela, že tam zahynú, strach zo mňa opadol a či to bola veľká a či malá žaba, všetky sme jednu po druhej povyhadzovali až kým nebola jama prázdna.

Viem, že môj skutok nie je veľkým činom, ale pomôcť im napriek veľkému strachu bolo to jediné, čo nám ostávalo. Som rada, že tam pri mne bola moja kamarátka, lebo bez nej by som sa na to možno ani neodhodlala.“

List napísala a skutok vykonala Eva Kristínová, v šk. roku 2012/2013 žiačka 5. triedy, skutok vykonala Nikoleta Klimentová, v šk. roku 2012/2013 žiačka 4.triedy, ZŠ s MŠ Osloboditeľov 30,Žemberovce